Ostatnio próbowane 2021

piwo degustacyjne

Piwo. Piliśmy ostatnio...

Szybkie, a la instagramowe, spostrzeżenia na temat tego, co akurat próbowaliśmy. Tutaj znajdziecie piwo dla każdego. Ciekawe czy się z nami zgadzacie?

piwo degustacyjne

Magic Lambic

Alk. 5,5%

Lane z kranu w gdańskiej Pułapce w trakcie beztroskich wakacji.
Czekałem na ten moment całe lata. Czy było warto? Na długo zapamiętam ten skomplikowany i niepowtarzalny smak. Była derka, były owoce, był jogurt i przyprawy. 330 ml przyjemności. Takie momenty nie przestają mnie zaskakiwać i zadziwiać. Niektóre chwile i uczucia zaklęte pozostaną w zapachach i smakach, które nigdy w ten sam sposób już nie powrócą, więc szkoda życia na picie byle jakiego piwa.

WRCLW Baltic Porter Palo Santo Coconut Nitro
Browar Stu Mostów
Plato: 25° Alc. 9,1%
Wpadłem do @beerbrothersgliwice skosztować na szybko czegoś lekkiego, ale takiego portera nie mogłem odpuścić. Lubię złożone, wielowarstwowe zapachy i smaki. Już sama proporcja plato do zawartości alkoholu sugeruje, że efekt końcowy będzie słodki. Bardzo ułożone piwo! Nawet fakt, że piwo było na kranie już 26 dni, w żaden sposób mu nie zaszkodził. Jedno z najlepszych piw, które degustowałem w bieżącym roku.

GRIZZLY
Hazelnut & Brazilian Coffee Imperial Pastry Stout
Browar Hopito
Alc. 10,2% Plato 26°
Zaraz po górskim spacerze postanowiłem zmierzyć się z bestią. Grizzly okazał się nie taki groźny, a nawet zamienił się w misia z nutelli. W zapachu jest pięknie: wanilia, jakiś orzech, migdały, razowy chleb. W samym smaku dominuje orzech laskowy, który mi przypomniał… nutellę. Smaki dobrej kawy na szczęście stabilizują sytuację. Trzeba przyznać, że „alkohol kąsa jak żmija”, a jest dobrze w tej słodyczy ukryty. Na deser w górach w sam raz.

PINTA Collab PL: Nepomucen
DDH DOUBLE IPA
Alc. 7,3% BLG 18°
Jeszcze rok dwa lata temu takiego piwa można było napić się tylko za oceanem. Teraz, gdy za oknem deszcze, można śmiało złapać za puszkę i zanurzyć się w dojrzałych białych owocach, soczystych trawach i pięknych nutach typowo piwnych, bo to przede wszystkim bardzo dobre piwo.

Farosz wpadł na święta. A teraz na poważnie, wspomagajcie lokalne browary. Pod Tychami jest Bieruń a w nim działa ekipa z Browar Hajer. Polecam Farorza, bo to jeden z najlepszych polskich American Statutów 

White Geist Berliner Weisse

Stone Brewing
Alc. 4,7%
Bardzo świeże piwo, dobrze wyważone smakowo. Jest trochę cytrusów z dojrzałą cytryną na przedzie i melonem, rabarbarem oraz agrestem w tle. Dosyć wyraźna jest też nuta kefirowa, ale całość jest mocno orzeźwiająca i przyjemnie chmielowa. Na pewno jeszcze powtórzę.

NOT FROM THIS PLANET
Glitter Green Hopzoil Berliner Weisse
Deer Bear
Blg. ? Alc 4,1%
Wypić można „trochę dziwne”, ale chyba za bardzo przekombinowane. Skoro jest w składzie klitoria ternateńska to po co jeszcze „barwnik zieleń pistacjowa”? Bardzo szybko wypiłem to piwo w miłych okolicznościach przyrody i koniec historii. Spełniło swoje zadanie – orzeźwiając zmęczonego wędrowca. 

CZEŚĆ PIĘKNA
Weizen z kwiatem czarnego bzu
Hop la la
Blg. 12° Alc. 5,0%
Czarnego bzu odrobina, ale jest mnóstwo goździków i bananów. Miłe zaskoczenie, że to nie słodki ulepek, ale po prostu klasyczny weizen. Przydałby się jakiś jeden nowofalowy chmiel w tle.

Podziel się :

Macie jakieś pytania?

Jeżeli chcielibyście o coś zapytać, coś skomentować, na coś zwrócić uwagę, śmiało, piszcie, dzwońcie.

Ten blog to luźnie obserwacje świata piwnego. Przeznaczony głównie dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki z piwami rzemieślniczymi. Nie dziwcie się zatem, że czasem znajdą się tu teksty oczywiste. Ale będziemy też polecać i dyskutować o gustach. Zapraszamy.