Degustacja sztosów-Piwny Wersal

Degustacja specjalna

Inny wymiar degustacji

Propozycja dla tych, którzy znają się na piwach i chcą spróbować czegoś wyjątkowego. Degustacja sztosów!

Piwa specjalne

Czy piwa mogą być ekskluzywne? Do tej pory z drogimi trunkami kojarzyliśmy raczej whisky czy wina. Jednak dla miłośników piwa, także tworzy się napitki wyjątkowe. Coś, co nie tylko raczy nasze podniebienia, ale także opróżnia portfele.
Kilka takich przykładów zaprezentujemy podczas prezentacji piw specjalnych i degustacji sztosów.

Piwa świata

Bohaterami tego wieczoru będą zarówno piwa, które możemy spotkać w naszym kraju, ale także te, które brylują na zagranicznych salonach. Dlatego właśnie poznamy Cantilliony, Westvletereny, Balladiny i Schneider Weisseny

Rewolucja browarnicza

Jeżeli piwna rewolucja w naszym kraju dopiero się rozkręca, to w krajach Europy zachodniej czy Stanów Zjednoczonych lokalni piwowarzy eksperymentują z naprawdę oryginalnymi gatunkami piwa. Pokażemy je Wam. Spróbujemy ich. Sprawimy, że postrzeganie piwa wyjdzie bardzo daleko poza powszechnie znane nam ramy smakowe.

degustacja sztosów

Perełki piwowarstwa

Jak w „krafcie” osiąga się doskonałość? Obecnie najbardziej wyrafinowane piwa, tuż po uwarzeniu, sezonowane są w dębowych beczkach po mocniejszych alkoholach. Proces ten nadaje im szlachetności i wspaniałych walorów smakowych. Właśnie piwa „BA” są uznawane za największe „perełki” piwowarstwa i zyskują w najbardziej wyrafinowanych przypadkach miano „sztosów”. Będziemy próbować.

Bohaterowie

Degustacja sztosów to wydarzenie. Jeżeli mamy do czynienia z fachowcami w swojej dziedzinie, bardzo chętnie ułożymy wspólną listę bohaterów, którzy pojawią się tego wieczora. Jakie są Wasze typy?

Foodpairing

Bardzo modny ostatnio foodpairing także zagości u nas. Postaramy się podpowiedzieć Wam, jak wyjątkowe piwa połączyć z odpowiednimi posiłkami. Możliwości piwnego foodpairingu są nieograniczone, ale naszym celem jest wyolbrzymienie piwnych smaków w połączeniu z dość specyficznymi produktami spożywczymi.

Piwna ekstraklasa na wyciągniecie ręki

Degustacja sztosów to krok dalej niż zwykła degustacja. To próba przekonania się czym, tak na prawdę fascynuje się świat piwowarów i beergeeków.

Dlaczego Degustacja sztosów - piwny Wersal?

Piwa wykwintne i wyszukane

Jeżeli nie wierzycie, że przy piwie może być ekskluzywnie. Jeżeli wydaje  Wam się, że piwa to trunki pospolite. Jeżeli świat piwa do tej pory kończył się na pilsach i lagerach. Jeżeli wydaje Wam się, że piwo nie może mieć smaku kiszonych ogórków i wędzonki. Jeżeli jesteście otwarci na nowe, zaskakujące smaki. Musicie spróbować degustacji sztosów!