Degustacja piw sezonowych

Sezon na piwo

Piwa zgodne z porą roku

Propozycja degustacji piw sezonowych, czyli takich, które produkuje się tylko w odpowiednim okresie w ciągu roku. Brzmi intrygująco? Tak właśnie jest. Są piwa, które powinniśmy pić w określonym czasie w roku.

Jak to możliwe?

Każdy szanujący się browar kraftowy wypuszcza serie sezonowe, w zależności od terminów i dostępnych darów natury. Często także praktykowane są współprace i kooperacje, które to skutkują piwami "jednorazowymi", bądź produkcjami w niskim nakładzie. Degustacja piw sezonowych to stały element w naszym kalendarzu degustacyjnym.

W zimie czy w lecie?


Żeby nie być gołosłownym, piwa zimowe, mają więcej rozgrzewających dodatków, tradycją dla browarów jest wypuszczanie piw świątecznych z korzennymi nutami. W momencie zbioru plonów owocowych, na rynek wchodzi cała feria piw z różnymi owocowymi nutami i dodatkami, a każdy z sezonów ma zwykle jakiś modny akcent jeśli chodzi o dodatki.

degustacja piw sezonowych

Sezonowe przykłady

Ciekawostką może być fakt, że całe style piwne mogą być sezonowe. I nawet więcej, ich nazwa związana jest z okresem, kiedy są przygotowywane. Tak jest na przykład z Marzenem. Piwo powstaje późną wiosną i stąd jego nazwa. A z innych ciekawostek dodamy, że piwo jest gotowe do degustacji w okolicach Octoberfest. 🙂

Miejsce i czas

Staramy się dobrze przygotować do każdej degustacji piwa. Zawsze wyszukujemy lokalnych producentów piw z regionu, do którego przybywamy i właśnie od takiego piwowara próbujemy zdobyć piwa sezonowe. Czym mniejsza wytwórnia tym piwa są bardziej niepowtarzalne i wyjątkowe. Być może degustacja będzie jedyną okazją na spróbowanie danego piwa. Ono może już nigdy się nie powtórzyć!

Szanujący się konsument sprawdza kiedy pija się Marzeny!

Tak, właśnie. Dzięki degustacji piw sezonowych, będziecie wiedzieli kiedy właściwie powinniśmy próbować konkretnych piw sezonowych. To wiedza, którą zdobędziecie uczestnicząc w naszej degustacji.

Sens piw sezonowych

Wyjątkowy produkt

Piwa sezonowe traktowane są przez browary jako piwa wyjątkowe. Warto być zatem na bieżąco z takimi nowościami oraz zdać się na naszą selekcję tego, co w danym sezonie jest naprawdę warte spróbowania.

U nas sezon trwa cały rok!